Ako spoznať ŠPERKY S ORIGINÁL KOMPONENTY SWAROVSKI KRYŠTÁLY?

Popravde ťažko. Predovšetkým je potrebné rozdeliť šperky na tie, ktoré sú vyrábané priamo spoločnosťou Swarovski, a tie, ktoré vyrába nejaká iná šperkárska firma a používa iba komponenty Swarovski Crystallized TM. Ďalším variantom je potom šperkárska firma, ktorá používa komponenty od inej spoločnosti ako Swarovski.

Originálne šperky od firmy Swarovski spoznáte podľa vyrazené labute - loga firmy Swarovski. Takéto šperky zakúpite len vo firemných predajniach, čomu zodpovedá aj ich cena.

Ak chcete krásne a kvalitné krištáľové šperky so Swarovski kryštálmi a nechcete za ne platiť vysokú čiastku, je tu ďalšia možnosť.

Klenotnícke firmy, ktoré majú certifikát od spoločnosti Swarovski tiež vyrábajú šperky, ktoré obsahujú originálne Swarovski komponenty, ale sú za podstatne nižšie ceny ako originálne Swarovski šperky.

Pre laika je ťažké spoznať, či sa jedná o originálne Swarovski kryštálmi, a preto každá firma, ktorá má zmluvu so spoločnosťou Swarovski, dáva k svojim výrobkom certifikát s hologramom dokazujúce pravosť kryštálov. Pri nákupe šperkov, a je jedno či v kamennej predajni alebo na internete, žiadajte teda od predajcu certifikát dokazujúci pravosť komponentov.

Možno Vás bude zaujímať aj história firmy Swarovski a niečo o výrobe a použitej povrchovej úprave kryštálov Swarovski, ktorá im zaisťuje mimoriadny lesk. Iste nie je bez zaujímavosti, že výroba krištáľov (šatonov) sa vyvinula z výroby olovených ovesov krištáľových lámp, ktorá má v Čechách veľkú tradíciu.

 

Ďalej:

Ako se vyrábí Swarovski kryštály a ich povrchová úprava

Šperky so Swarovski elements

Rhodiované striebro

 
Evolution Group

0907 251 699
evolutiongroup1

Sledovanie zásielok
Zadajte číslo balíka:

Informácie na email
Chcete dostávať informácie o zľavách, akciách a novinkách z nášho obchodu na email?:

EVOLUTION GROUP CZ s.r.o. - eShop výrobca kryštálových strieborných šperkov sa SWAROVSKI ELEMENTS a bižutérie. Made with Swarovski elements.

VISA MasterCard GoPay PayPal
X
Soubory cookies
Tyto stránky používají k poskytování služeb, analýze návštěvnosti, funkcím sociálních sítí a personalizaci reklam soubory cookies. Používáním stránek vyjadřujete souhlas s použitím těchto souborů.
OK Více informací