Nakúpte tovar ešte za
a získáte dopravu ZADARMO
Skvelé! Získavate
DOPRAVU ZADARMO

Viete, ako spoznať pravé perly? Nie je to tak zložité.Pravé perly sú v poslednom čase stále obľúbenejšie pre svoj jedinečný vzhľad a charakter, ktorý dodávajú perlovým šperkom. Možno je to aj tým, že nie sú úplne dokonalé tak ako ich nevlastné sestričky perly umelo vyrobené - či už sklenené alebo plastové.
 

Perly budú tešiť stále

Aj keď investícia do perlových šperkov je vyššia v porovnaní so šperkami se Swarovski kryštálmi, určite sa oplatí. Cena perál totiž stále rastie, ich hodnota je trvalá a potešia aj ďalšie generácie dievčat a žien. Skrátka nie sú módnym výstrelkom, ktorý budúci rok už nepoužijete.

Dôležitým faktorom, ktorý určuje cenu perál, je to, či sa jedná o perly morské alebo riečne.
Cena morských perál je totiž znateľne vyššia a to hlavne z toho dôvodu, že morské perlorodky môžu mať maximálne 3 perly, kdežto sladkovodné pokojne aj 20. Ide o perly kultivované - to znamená, že sa do perlorodky vloží umelý predmet, ktorý perlorodka začne obaľovať perleťou . Nekultivované perly (to sú perly, ktoré vznikli prirodzene obalením zrnka piesku perleťou) sú veľmi vzácne a bežne sa s nimi nestretnete.
 

Ako teda spoznať pravosť perál?

Najistejšou metódou je perlu rozrezať a zistiť tak jej zloženie, čo je ale v praxi nepoužiteľné. Napriek tomu existujú metódy, ako pomerne spoľahlivo určiť, či sa jedná o perlu pravú:
 
  1. Ako už sme spomenuli, prírodné perly nie sú dokonalé. Každá je originál. Preto si ich pozorne prezrite pri dobrom osvetlení. Ich tvar nie je 100% guľatý, povrch je jemne zrnitý, nie hladký. Môžete objaviť aj drobné nerovnosti.
        Přírodní perly nejsou dokonale kulaté. Můžou být polokulaté, oválné nebo i kapkovitého tvaru.
    Prírodné perly nie sú dokonale guľaté. Môžu byť pologuľaté, oválne alebo i v tvare slzy.
 
  1. Odraz svetla od pravých perál je dúhový, tým sa zásadne líšia od sklenených perál. Lesk je zamatovo matný. Morské perly sú o niečo lesklejšie, než riečne.

       

       3.  Veľkosť väčších prírodných perál je niečo málo cez 10mm. Ak vám bude niekto ponúkať prírodné perly s priemerom 2cm môžete si byť 100% istí, že sa jedná o perly umelé. Na obrázku nižšie si môžete prezrieť bežné veľkosti prírodných perál.

Velikost přírodních perel od 6 do 15mm
Bežné veľkosti prírodných perál sú od 6 do 15mm a odraz svetla je dúhový
 

Certifikát je samozrejmosťou

Ak chcete mať istotu, že kupujete pravé perly, odporúčame vám nákup u overených predajcov, ktorí vám k perlám vystavia certifikát o pravosti perál a potom si môžete byť istí dobrým nákupom.

Certifikát pravosti perel
Certifikát pravosti perál

Čo u nás vyrábame?  

Perlové náušnice              Perlové náhrdleníky               Perlové náramky              Prstene s perlou           Perlové súpravy

 

Neviete kde začať? Odporúčame

Prihláste sa k odberu
špeciálnych akcií a noviniek

Prihlásiť    
Pridajte sa k nám

 EvolutionGroup na trhu od roku 1994

Spôsoby platby a doručenia | Šperky sa Swarovski elements